Wodniacy na start!

Czuwaj! Jesteśmy grupą instruktorów i starszyzny harcerskiej zrzeszonych przy Hufcu ZHP w Piekarach Śląskich. Naszym celem jest dbanie o rozwój hufca, poprzez proponowanie ciekawych form pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym celu pragniemy reaktywować działającą w latach 80-tych XX wieku DRUŻYNĘ WODNĄ.

Dlatego właśnie postanowiliśmy zorganizować ZBIÓRKĘ, która umożliwi nam to zadanie:

—> https://pomagam.pl/wodniacy_posmyk <—

Nasz hufiec posiada stanicę położoną nad jeziorem Posmyk w Kokotku k/Lublińca. Bliskość aglomeracji śląskiej powoduje, że jest to teren często odwiedzany przez mieszkanców Śląska w weekendy. Ponadto w pobliżu przepływa rzeka Mała Panew, która na odcinku ok. 50 km została zaadoptowana do spływów kajakowych (w miarę szybki nurt, głębokość do ok. 1,5 m) dla wszystkich.

Baza w „POSMYK” w Kokotku będzie mogła służyć jako baza wypadowa do spływów rzecznych oraz po jeziorze Posmyk, na którym ze względu na ochronę środowiska nie wolno korzystać ze sprzętu motorowego.Dlatego tak ważne jest dobrze wyposażone zaplecze techniczne (kajaki), które pozwoli nam bez przeszkód realizować założenia jakie stawiamy przed sobą
w wychowaniu młodzieży.  Wyjazdy, spływy, rejsy i biwaki, kursy pogłębiające wiedzę z dziedziny żeglarstwa (śródlądowego) , pozwolą na rozszerzenie oferty naszego Hufca. Niestety pozostały po poprzedniej drużynie sprzęt wymaga remontu, ponadto nie wystarczy na potrzeby drużyny.

Kwota 12.000 zł pozwoli nam na: – zakup 4 do 6 używanych turystycznych kajaków dwuosobowych (z laminatu) z wiosłami
– zakup przyczepy do transportu w/w – remont posiadanych kajaków
– zakup kapoków (kamizelki ratunkowe) – wyposażenie warsztatu szkutniczego
– szkolenia i kursy

Dziękujemy za wpłaty!

Czuwaj!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *