Dzieje się zaś!!!

Kolejny dobry weekend w Kokotku
Zacznijmy od piątku – wtedy na bazie zjawiło się około 30 harcerzy, którzy brali udział w kursie przewodnikowskim i kursie drużynowych „w poszukiwaniu M”. Kiedy doszli już na naszą bazę, zjedli kolację i rozlokowali się w domkach kampingowych, na bazie – całkiem niespodziewanie, pojawiła się druhna hm. Anna Peterko, Komendantka Chorągwi. 
Druhna Komendant przyjechała specjalnie po to, by wręczyć druhnie hm. Teresie Gola Brązową Odznakę Kadry Kształcącej. Oprócz druhny Komendant pojawił się również hm. Tomasz Huk, Komendant Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej. Kilka żartów, wspólne fotki i kursowa atmosfera znacznie się rozluźniła. 

Sobota była ostatnim dniem zajęć kursantów. Bieg terenowy, ostatnie zajęcia w grupach, służba na rzecz ośrodka w Kokotku i ostatecznie – rozmowy z kursantami. 

Równolegle, Kwatermistrz hufca wraz z druhną Wiolą rozłożyli nasz nowy namiot świetlicowy! Mamy 2 nowe sztuki tych ekstra namiotów – w tym miejscu chcemy podziękować Panu Tomaszowi Skowronkowi, który bardzo nam pomógł w załatwieniu tej sprawy. 

Kolejna ciekawa sprawa – grzybek przestał istnieć! To znaczy, tylko do czasu – przedstawiciele kręgu „Posmyk” dokonali demontażu dachu, który będzie kładziony na nowo. Kiedy? Jak przyjedzie materiał 

Wieczorne ognisko, wspominki, filmy kręcone w czasie kursu, wspólne zdjecia i dłuuugie śpiewanie do wczesnych godzin porannych – tak zakończył się długi sobotni dzień. 

A niedziela? To oczywiście długo wyczekiwany moment – apel, podczas którego kursanci dostali dyplomy, wspólne kursowe zdjęcie i w końcu – wymarsz do domu. 

Komenda Hufca serdecznie gratuluje ukończenia kursu przewodnikowskiego druhnie Andżelice Szreter i druhowi Maciejowi Ziarkowi. Cieszymy się, że jest w Piekarach młoda kadra, która chce się kształcić i działać. 

31687404_2400129416671204_428807898450100224_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *