Czuwaj! Ahoj! 

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w Parku Śląskim oraz Ośrodku Harcerskim w Chorzowie odbyła się impreza – Inauguracja Sezonu Nawigacyjnego 2018. Nasz Hufiec reprezentował patrol ” PIEKARSKIE KNAGI”, dh Darek, dh Kasia, dh Teresa oraz rodzice uczestników patrolu.

Najważniejszą konkurencją były regaty na kajakach „kanadyjkach” na kanale regatowym Parku Śląskiego. Załogi „Warzechy”, „Elwra” i „Mandarynki” wiosłowały z całych sił, dopingowane przez dh Kasię. Nikt nie wpadł do wody, nikt się nie utopił. Chociaż nie obeszło się bez zabawnej sytuacji: po wystartowaniu naszych załóg, okazało się, że sędzia nie uruchomił stopera i trzeba było bieg powtórzyć. Na szczęście „tylni napęd” w postaci dh Darka oraz rodziców wrzucił turbo napęd i… powiosłowali.

Pozostałe konkurencje sprawnościowe odbywały się już na terenie Ośrodka Harcerskiego. Była piłka nożna, zawody zręcznościowe oraz wiele innych konkurencji. Pogoda dopisywała, humory również. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali końcowego apelu połączonego z ogłoszeniem wyników rywalizacji w poszczególnych konkurencjach.W ogromnym podnieceniu słuchaliśmy wymienianych zwycięzców poszczególnych konkurencji. Aż na samym końcu wymieniony został NASZ patrol – w konkurencji REGATY patrol „PIEKARSKIE KNAGI” zajął ….. 1 miejsce!!! Pierwsze koty za płoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *