Co tam w Hufcu?

⚠️Ludzie⚠️
Czy Wy wiecie, ile działo się przez ostatnich kilka dni? Nie? No to poczytajcie! ⬇️

Zacznijmy od czwartku-tego dnia gościliśmy w Piekarach Komendantkę Ślaskiej Chorągwi ZHP, druhnę hm. Annę Peterko oraz druha hm. Lesława Gajdę – przewodniczącego chorągwianego sądu harcerskiego. Wizyta miała miejsce w nowo otwartym Centrum Organizacji Pozarządowych na ulicy Żwirki.
Dzięki uprzejmości Pani Angeliki Wojtachnio mogliśmy obejrzeć cały wyremontowany budynek, który jest fantastycznym miejscem spotkań w samym centrum miasta.
Na spotkaniu poruszone zostały tematy zbliżającej się Akcji Letniej, Zlotu w Gdańsku, Zjazdu Chorągwi oraz bazy w Kokotku. Gościom dziekujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!

W piątek czwórka instruktorów naszego hufca brała udział w szkoleniu „Lider 3”. Druhna Teresa, druhna Beata, druh Darek i druh Komendant pod czujnym okiem szefa Śląskiej Szkoły Instruktorskiej zdobywali wiedzę i umiejętności w ośrodku harcerskim w Chorzowie. Szkolenie było intensywne, ciekawe a uczestnicy wykazali się dużym poczuciem humoru. Na sam koniec zajęć druh hm. Tomasz Huk zafundował nam nocny spacer po chorzowskim parku i obrzędowo zakończył nasze spotkanie. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe odznaki a druh Darek dowiedział się, że umie dobrze zgniatać papier 

Sobota to już totalna kumulacja wydarzeń. Tyle propozycji programowych, odbywających się jednego dnia, nie było już dawno.

Zacznijmy od wydarzeń w Chorzowie. Kwatermistrz hufca, druh Krzysiu, wraz z druhną Magdą – drużynową 7 DH „Decorum”udali się na szkolenie „BHP w ZHP”. Dowiedzieli się tam wielu ciekawych informacji, dotyczących bezpieczeństwa w codziennej pracy harcerskiej i w czasie obozów. Mieli okazję zobaczyć filmy i nagrania, pokazujące w jaki sposób dochodzi do wypadków i kontuzji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza posłuży podniesieniu standardów w naszym hufcu i sprawi, że nie dojdzie do sytuacji przedstawionych w czasie szkolenia.

W tym samym czasie co konferencja, odbywało się w Chorzowie rozpoczęcie sezonu wodnego. Piękna pogoda sprawiła, że wodniacy z całej Chorągwi postanowili zwodować swój sprzęt pływający. Nie mogło tam zabraknąć ekipy druha Darka, który skrzyknął swoich ludzi i stawił się wczesnym rankiem na przystani w chorzowskim parku.
W tym miejscu należą się Darkowi podziękowania. Nie dość, że udało mu się zebrać ludzi, to jeszcze zajęli pierwsze miejsce w kategorii „Regaty”? Gratulujemy patrolowi „Knagi” i życzymy dalszych sukcesów!

Nie może również zabraknąć relacji z Kokotka. W czasie gdy jedni pływali a inni uczestniczyli w konferencji, jeszcze inna ekipa wybrała się do Kokotka na kwaterkę. Druh Komendant razem z harcerzami z 12 Drużyna Harcerska „Bastion” im. Trzech Bohaterów postanowił pomóc druhnie Wioli w przygotowaniu ośrodka do sezonu. Grabienie liści, ścielenie łóżek, noszenie mebli-typowa harówka na każdej harcerskiej bazie. Kiedy nadeszło pierwsze zmęczenie, harcerze udali się na stary ośrodek, by zobaczyć, co ich czeka, jeśli nie będą dbali o obecny  Nie obyło się bez obiadu w Lublińcu i wygłupach na placu zabaw. Okazało się, że nie wszyscy umieją utrzymać się na karuzeli. Po powrocie nastąpiła dalsza część porządkowania bazy, a także zabawa w ninja i dentystę. Gdy zaczął zapadać zmrok, harcerze wrócili do Piekar.

Na koniec chcemy złożyć spóźnione życzenia urodzinowe  Była Komendantka Hufca, druhna phm. Elżbieta Kubica obchodziła w sobotę urodziny! Życzymy druhnie wszystkiego dobrego i oby każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego!

Na sam koniec – mieszanka zdjęć-sami zgadnijcie które dotyczy konkretnego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *