Betlejemskie Światło Pokoju

Zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju

Dwunastoletni Tobias Flachner zapalił w grocie narodzin Jezusa Chrystusa „Betlejemskie Światło Pokoju 2017”. W najbliższych tygodniach Betlejemskie Światło Pokoju zostanie rozesłane z Austrii do licznych krajów Europy, a także na kontynent amerykański.

Od 31 lat austriackie radio i telewizja ORF w Górnej Austrii organizuje przed Bożym Narodzeniem akcję Betlejemskiego Światła Pokoju, głosząc orędzie pokoju jakie zostało światu ogłoszone przy narodzeniu Chrystusa.

Zapalenie światła pokoju było wspaniałym przeżyciem dla Tobiasza Flachnera, chłopca z Innviertel. Zaprowadził go do groty narodzenia greckokatolicki kapłan, który od oliwnej lampy wiszącej nad gwiazdą (oznacza ona miejsce narodzin Jezusa) zapalił świecę, a następnie specjalny lampion.

Do naszego miasta „Światełko” trafi 18 grudnia, do piekarskiej BAZYLIKI o godz. 18.00
W kolejnych dniach będzie dostępne w kościołach parafialnych i w Urzędzie Miejskim.
Niechaj i w naszych domach w okresie świątecznym płonie
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *