Future Vote 2017

Uczestnicy projektu przygotowują prezentacje na temat demokracji. Spotkanie uczestników w hufcu – 30.05.godz. 18.00, kolejne będzie uzgodnione na spotkaniu i podane do wiadomości uczestników.

W dniach 14-22.06.2017 w Poroninie, 14  harcerzy starszych i wędrowników z naszego Hufca, w ramach nagrody za harcerską służbę, weźmie udział w międzynarodowym projekcie  „Future Vote” w ramach Erasmusa. 

Projekt Future Vote to trójstronna wymiana młodzieży z udziałem 40 uczestników
(w wieku 16-18) i liderów z:

– Polski (14 osób), 

– Litwy (13 osób)

– Słowacji (13 osób)

Celem projektu jest aktywizacja obywatelska młodzieży, zwiększenie uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, liczniejszy udział w procesach demokratycznych. (np. wyborach). W trakcie projektu młodzież będzie pracować w oparciu o metody edukacji pozaformalnej (energizery, prezentacje, dyskusje, spotkania, działania ewaluacyjne, praca zespołowa, burze mózgów). Planowane są także „przerywniki” w formie wycieczek – np. Zakopane.

Grupy zaprezentują swój kraj – kulturę, tradycje, na tzw. dniu narodowym.

Projekt realizowany jest w języku angielskim, finansowany z funduszy unijnych.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w międzynarodowym projekcie.

Spotkanie uczestników – przygotowywanie „Dnia polskiego” – ośrodek „Posmyk”
w Kokotku 21 maja godz. 14.00. Następne spotkanie będzie w hufcu w Piekarach. Uczestnicy zostaną powiadomieni e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *