„DZIEŃ OTWARTY” w POSMYKU

Piknik  w ośrodku harcerskim „POSMYK”

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać nasz ośrodek w Lublińcu – Kokotku na „dzień otwarty” stanicy 25 sierpnia br.
Mile widziani są harcerze i dzieci nie należące do ZHP oraz RODZICE.
Czeka na Was harcerska stanica, lasy, jezioro. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach terenowych, sportowych i wieczornym ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Wyżywienie we własnym zakresie.
Nasza stanica dysponuje kuchnią, w której można samemu przygotować sobie posiłek.
W pobliżu jest „Łowisko pstrąga i karpia” – serwują wspaniałe ryby z grilla. Na zamówienie są też ryby wędzone. Tel. 600 904 569, 692 664 667
W pobliskim ośrodku „Leśne Ustronie” można zamówić obiad, kupić napoje. Tu jest też możliwość zamówienia zakwaterowania.
Tel 608 405 011, 602 738 019, 34 356 31 94

Stanica harcerska „Posmyk” dysponuje domkami kampingowymi – można zamówić nocleg w cenie 10 zł/osoba.
Korzystanie z ośrodka w tym dniu, oraz uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia – do 23 sierpnia, ale oczywiście przyjmiemy również te osoby, które zdecydują się na przyjazd do stanicy w „ostatniej chwili”.

Kontakt : Dh. Katarzyna tel. 606-687-863
                   Dh. Teresa tel. 730-131-050

Ponieważ czas, mile spędzany przy ognisku może się wydłużyć, proszę zabrać latarkę i koc.
Osoby, które przyjadą samochodem, mogą go zostawić na parkingu przy ośrodku „Leśne Ustronie”, następnie spacerkiem przez las dotrzeć do ośrodka harcerskiego – ok. 150 metrów
Dojazd samochodem:
trasa Tarnowskie Góry – Lubliniec, minąć Tworóg, Pustą Kuźnicę, nie skręcać na osiedle Posmyk lecz nieco dalej jest niepozorny zjazd w prawo do ośrodka „Leśne Ustronie”. Samochód można zostawić na parkingu, dojść 150 metrów do ośrodka harcerskiego „Posmyk”.

Miłośnicy jazdy rowerem:
dojechać pociągiem z Katowic/Bytomia/Tarnowskich Gór do Lublińca a dalej ścieżką rowerową od nadleśnictwa przez las do ośrodka harcerskiego „Posmyk”

Autobus
Linia nr 129 Tarnowskie Góry – Krupski Młyn, przystanek Tworóg, następnie wędrówka ok. 8 km przez las do ośrodka

Organizatorzy czekają na wszystkich gości 25 sierpnia od godz. 10.00

ZAPRASZAMY !!!