Dzień Myśli Braterskiej 2017

Obchody Dnia Myśli Braterskiej zgromadziły przedstawicieli wszystkich drużyn i gromad piekarskiego hufca. Dodatkowo pojawiło się wiele dawno niewidzianych osób, w imprezie brali również udział rodzice i opiekunowie.

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas kilku gier
i konkursów. Najodważniejsi przebrali się za mumie, inni zbierali ubrania na wyprawę polarną, można było ułożyć harecrskie puzzle, odbył się konkurs muzyczny (zwycięzcami zostali harcerze z Bastionu), okazało się również, że przebicie balonu wcale nie jest taką łatwą sprawą.

Na imprezie pojawił się przedstawiciel władz Chorągwi Śląskiej, który wręczył odznaczenia
i przekazał serdeczne życzenia od druhny Komendantki Anny Peterko.
Zanim impreza dobiegła końca jeden z zuchów złożył obietnicę zuchową po czym nastąpiło zawiązanie kręgu. Czas szybko płynie i wszystko co dobre, szybko się kończy. Nastąpne spotkanie za rok!

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim drużynom i drużynowym za przybycie. Dziękuję również wszystkim osobom, które pomogły mi w organizacji tego przedsięwzięcia.
Obyśmy w przyszłym roku spotkali się w jeszcze większym gronie!

Gregor

fot. Agnieszka Kuśmirek